joomla 1.6

Każdy animator, w ramach swojej duchowej formacji, zobowiązany jest do odbycia pięciu dni skupień w ciągu roku szkolnego.

W tym roku odbywają się one...

 

Więcej…

Zaproszenie na Dzień Wspólnoty Dzieci Maryi

Wszystkie Dzieci Maryi naszej Archidiecezji wraz z Opiekunami serdecznie zapraszam do udziału w Dniu Wspólnoty – w niedzielę 20. września w katowickiej katedrze. Rozpoczęcie i wspólne śpiewy o godz. 14:00. Bardzo prosimy o wpisanie przybywającej grupy na stanowiskach przy wejściu do katedry oraz podaniu ilości osób, obecnego na uroczystości księdza opiekuna oraz przybyłego pocztu sztandarowego. Mszy Świętej o godz. 14:30 będzie przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich księży do koncelebry. Po Eucharystii – spotkanie w grupach rekolekcyjnych. Dla wszystkich uczestników Dnia Wspólnoty przewidziano skromny poczęstunek oraz wspólne zdjęcie na schodach katedry.Przedstawicieli parafialnych wspólnot zachęcam do zabrania sztandaru, wokół którego gromadzą się dzieci w czasie uroczystych Mszy Świętych i nabożeństw maryjnych. Księżom, którzy odpowiadają w dekanatach za wspólnoty Dzieci Maryi, już teraz dziękuję za  umożliwienie dzieciom uczestniczenia w tym ważnym wydarzeniu przez zorganizowanie autokaru.

Ufam, że zgromadzimy się licznie w trzecią niedzielę września wokół Chrystusa Króla, do którego prowadzi nas Jego i nasza Matka. Jej opiece zawierzam nasze pielgrzymowanie do Katowic.

 

         ks. Jan Morcinek

 

Archidiecezjalny Moderator
       Ruchu Dzieci Maryi

 

Wszystkie Dzieci Maryi wraz z Rodzicami i Opiekunami serdecznie zapraszamy do udziału w Dniu Wspólnoty – w niedzielę 20. września w katowickiej katedrze. Początek o godz. 14:00. Po Eucharystii tradycyjnie już spotkamy się w grupach rekolekcyjnych. Dla wszystkich uczestników przewidziano skromny poczęstunek.

Niech nikogo z nas nie zabraknie w katedrze w tym ważnym dla wszystkich Dzieci Maryi dniu!

Do zobaczenia :)

 

"Z radością pragnę poinformować, że ojciec święty Franciszek wyniósł kościół św. Szczepana w Katowicach, gdzie czczona jest Matka Boża Bogucka, do godności bazyliki mniejszej. Ten fakt ogłosi oficjalnie abp Celestino Migliore, nuncjusz apostolski w Polsce podczas uroczystej Eucharystii, której będzie przewodniczył w niedzielę 21 czerwca br. o godz. 11.30. Homilię wygłosi biskup płocki Piotr Libera.

W związku z tym, zapraszam Was serdecznie do udziału w tej historycznej uroczystości. Mając na uwadze, że przy sanktuarium Matki Bożej Boguckiej działają centra: Dzieci Maryi oraz formacji liturgicznej służby ołtarza, liczę na obecność w tej uroczystości przedstawicieli ministrantów oraz Dzieci Maryi, wraz z ich opiekunami i animatorami z poszczególnych parafii archidiecezji. Wyrażam nadzieję, że razem z nami będą modlić się osoby życia konsekrowanego, zwłaszcza siostry zakonne, niejednokrotnie aktywnie zaangażowane we wspólnoty Dzieci Maryi".

Fragment komunikatu Arcybiskupa z dnia 12.06.2015

 

Księży, Diakonów, Alumnów naszego seminarium, Siostry zakonne oraz Animatorów serdecznie zapraszamy na rozesłanie zespołów prowadzących letnie rekolekcje.

Rozesłanie będzie miało miejsce przy Parafii św. Szczepana w Katowicach-Bogucicach, w sobotę 13. czerwca. Rozpoczniemy Eucharystią w intencji obfitych owoców tegorocznych rekolekcji o godz. 10:00, a następnie spotkamy się przy stole w sali parafialnej. W czasie rozesłania Ksiądz Biskup wręczy dekrety księżom, diakonom i akolitom, prowadzącym letnie rekolekcje.

Chciejmy jak najliczniej zgromadzić się w Boguckim sanktuarium na modlitwie, by od Jezusa i Jego Matki zaczerpnąć sił na czas wakacyjnej posługi, i by nacieszyć się wspólnotą, którą staramy się nieustannie budować.

ks. Jakub Dąbrowski

Ankieta Co sądzisz o nowej stronie Dzieci Maryi?

Nowa strona DM jest:
 

Ankieta

Ile masz lat?
 

Odwiedzający

Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości